SIADkówka 2013

 

Sukces projektu "SIADkówka 2013"

Kolejny cykliczny turniej w ramach wsparcia Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych zakończył się sukcesem. Dzięki drużynom uczestniczącym w tym turnieju udało się zebrać kwotę 2000zł

Tym razem gościnne progi dla siatkarzy otworzyło Gimnazjum 9 przy ul. Dunikowskiego i już od godz 9:00 sala zapełniła się siatkarzami chcącymi spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu. Mecze odbywały się w dwóch grupach i do głównego finału zakwalifikowały się cztery zespoły : No to w plecy, "Start" Wrocław, Victoria oraz "Start" Szczecin.

Bezapelacyjnym zwycięzcą turnieju okazała się drużyna "Start" Wrocław, która po pięknym finale pokonała Victorię Szczecin. W meczu o trzecie miejsce "Start" Szczecin wygrał z No to w plecy.

Poza charytatywnym aspektem turnieju nie bez znaczenia również była integracja siatkarzy pełnosprawnych z niepełnosprawnymi. Ci drudzy na boisku zaprezentowali niezwykłe umiejętności siatkarskie i zdecydowanie brylowali podczas turniejowych rozgrywek. 

Duże wrażenie na trenerach reprezentacji Polski wywarł zespół No to w plecy, który pomimo że zagrał po raz pierwszy w siatkówkę na siedząco to zaprezentował jak na amatorów bardzo wysoki poziom.

Trenerzy Bożydar Abadżijew oraz Wiesław Klimecki zgodnie stwierdzili że turniej okazał się być zorganizowany bardzo profesjonalnie i już zapowiedzieli udział w przyszłorocznej edycji turnieju "SIADkówka 2014"

ZAPRASZAMY DO GALERII Z TURNIEJU

W imieniu organizatorów i Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych składamy na ręce wszystkich uczestników serdeczne podziękowania za udział w turnieju. Dziękujemy również dyrektor Gimnazjum 9 pani Teresie Ostrowskiej-Madejskiej za nieodpłatne udostępnienie hali, panu Grzegorzowi Krzywania za fachową pomoc i opiekę techniczną podczas trwania turnieju.

Dziękujemy Jarkowi Makowskiemu za zapewnienie profesjonalnego zespołu sędziowskiego. 

Dziękujemy również sponsorom: Media Star - salony prasowe, Zakład Rozbioru Drobiu VICTORIA, Catering Bez granic, Hałka B. Piekarnia, Iglotex oraz Pizzeria Marco Polo

Do zobaczenia za rok.
Z siatkarskim pozdrowieniem
Grupa organizacyjna Stowarzyszenia "Siatkarze dla Hospicjum

Mentor Systemy Audiowizualne Szczecińska Energetyka Cieplna Carwit Pruszyński Sp. z o.o. Ekspert Systemy Informatyczne Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Miasto Szczecin Patronat Prezydenta Miasta Szczecina Alkon Security brightONE Asprod Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych Tom-Tech Amber Sport Vigo Kurier Szczeciński Radio Szczecin TVP Szczecin Alumet