SIADkówka 2014

Łamiemy stereotypy

 

Zgodnie z przewidywaniami, faworyci potwierdzili swoją dominację w turnieju SIADkówka, a reprezentacja Polski bez większych problemów pokonała Morze Bałtyk Szczecin. Zabawy jednak nie brakowało.Impreza wyjątkowa, drugiej takiej nie ma w Polsce. Pełnosprawni rywalizują na tych samych zasadach z niepełnosprawnymi. W turnieju SIADkówki, czyli w siatkówce na siedząco wzięło udział 9 zespołów, w tym cztery specjalizujące się w tej właśnie odmianie siatkówki (Start I Szczecin, Start II Szczecin, Start Wrocław, Simet Jelenia Góra). I to właśnie oni spotkali się w finale. Szczecinianie, którzy są brązowymi medalistami mistrzostw Polski pokonali wicemistrzów - Start Wrocław 3:0. - Mieliśmy w tym dniu wyjątkową siłę ognia w ataku i co warto podkreślić, niesamowicie dobre przyjęcia piłki - mówił wyraźnie zadowolony Wiesław Klimecki, trener Startu Szczecin.

Kolejne dwa miejsca - co było sporą niespodzianką - przypadły pełnosprawnym zespołom. Mieszko Połczyn Zdrój, co prawda wzmocniony 2 reprezentantami Polski w siatkówce na siedząco pokonał w małym finale No to w plecy, dla których czwarte miejsce powoli staje się przeklęte. Rok temu także zakończyli tuż za podium.

Najlepsze zespoły otrzymały puchary, dyplomy, komplety strojów oraz piłki. Jednak wszyscy - jak powtarzali sami uczestnicy - nie grali dla nagród a dla Zachodniopomorskiego Zachodniopomorskiego Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych.

Ciekawą atrakcją było też towarzyskie starcie reprezentacji Polski z naszym najlepszym siatkarskim zespołem - Morzem Bałtyk Szczecin. Drugoligowcy mimo przewagi wzrostu nie za wiele mogli zdziałać i dość gładko przegrali 0:2. - Tu nie ma wytłumaczenia, dostaliśmy sromotne baty. Siatkówka na siedząco wcale nie jest taka łatwa jakby się mogło wydawać - powiedział z uśmiechem Michał Doliński, szkoleniowiec Morza Bałtyk.

Pokazowy mecz z Morzem Bałtyk oraz amatorski turniej SIADkówka był też elementem przygotowań reprezentacji Polski do mistrzostw świata, które odbędą się w połowie czerwca w Elblągu. Szansę, aby zagrać w nich mają 4 zawodników ze Startu Szczecin.

Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Turniej SIADkówka 2014 odbył się dzięki pomocy: Urząd Marszałkowski, Antrans Transport-Spedycja, PEKAES SA, Catering Bez Granic, Danuta i Jacek Matyjasik, Hałka B. Piekarnia, Usługi transportowe Zbigniew Tomczyk, Irish Pub Dublin, Ambasador Centrum Bankietowo-Konferencyjne, Pasibrzuch oraz Pizzeria Marco Polo.

Podaruj 1%
Mentor Systemy Audiowizualne Szczecińska Energetyka Cieplna Carwit Pruszyński Sp. z o.o. Ekspert Systemy Informatyczne Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Miasto Szczecin Patronat Prezydenta Miasta Szczecina Alkon Security brightONE Asprod Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych Tom-Tech Amber Sport Vigo Kurier Szczeciński Radio Szczecin TVP Szczecin Alumet