Stoch zainaugurował internetowe aukcje. Czekamy na Mecz Gwiazd

18 lutego 2013 19:28:52

Powoli zbliża się Mecz Gwiazd. Wystartowały pierwsze aukcje internetowe, z których dochód zostanie przekazany dla hospicjum. Zaczęło się od nart, kasku i plastronu Kamila Stocha. A to dopiero początek corocznego zbierania pieniędzy przez sportowców i nie tylko.

Wizytówką akcji, która ma na celu pomoc podopiecznym Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych jest Mecz Gwiazd. W ostatnich latach hala Szczecińskiego Domu Sportu gościła z tej okazji czołowych siatkarzy i skoczków narciarskich. Pojawiały się tak głośne nazwiska jak Mariusz Wlazły, Daniel Pliński, czy Kamil Stoch. Zwłaszcza siatkarska forma skoczków stanowi zazwyczaj największa zagadkę, a w przypadku Macieja Kota miłą niespodziankę. W Szczecinie siatkówki na wysokim poziomie nie ma.

Skoczni narciarskiej także nie znajdziemy. Po co więc przyjeżdżają znani i cenieni sportowcy przemierzają całą Polskę? Pomóc podopiecznym hospicjum. Pomagają także ci, którzy biorą udział w internetowych aukcjach. Od soboty na portalu allegro.pl można wziąć udział w licytacji nart Kamila Stocha z autografami całej reprezentacji Polski, jego kasku z autografem lub plastronu, w którym startował podczas Pucharu Świata w Sapporo. Koniec aukcji jest zgrany z zakończeniem mistrzostw świata w skokach, które 2 marca odbędą się we włoskim Predazzo. A to dopiero początek. Jak pokazały wcześniejsze lata, potencjał w licytacjach jest ogromny.

Swoje pamiątki przekazywali już m.in. Adam Małysz i Justyna Kowalczyk, którzy ofiarowali swoje narty. Na parkiecie zobaczy także tych nieco mniej uzdolnionych zawodników, ale o podobnie szczerym sercu, którzy wezmą udział w amatorskim turnieju. Grania z pewnością nie zabraknie, ponieważ stowarzyszenie planuje w tym roku zorganizować kilka pobocznych turniejów. 24 marca odbędzie się Auto Volley Cup 2013, w którym wystartują zespoły dealerów samochodowych, a w kolejnym miesiącu odbędzie się turniej siatkówki na siedząco, gdzie pojawią się reprezentanci Polski w tej dyscyplinie.

Stowarzyszenie "Siatkarze dla Hospicjum" formalnie działa dopiero od tego roku, ale jest to już szósta odsłona akcji pomocy dla hospicjum, a sam Mecz Gwiazd zostanie rozegrany po raz czwarty. I wierzymy, że nie po raz ostatni.

źródło: Marcin Dworzyński / Głos Szczeciński

Podaruj 1%
Urząd Marszałkowski Grupa Azoty Miasto Szczecin Azoty Arena Patronat Prezydenta Miasta Szczecina Ekspert Systemy Informatyczne Szczecińska Energetyka Cieplna Pruszyński Sp. z o.o. Mentor Systemy Audiowizualne Alkon Security Carwit Nutricia Polska brightONE Lux Medica Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych Trans Medics SALPS Tom-Tech Amber Sport 3D.sign Ligowiec Vigo Głos Szczeciński Kurier Szczeciński Radio Szczecin TVP Szczecin Skład Opału Crazy Cannons Alumet Kino Helios Time Trend Media Star Xenia Kasia Hubińska Bejbirock Stara Komenda Ewa Minge AMI COR mastercars Piekarnia ASPROD Progreum