Stoch zainaugurował internetowe aukcje. Czekamy na Mecz Gwiazd

18 lutego 2013 19:28:52

Powoli zbliża się Mecz Gwiazd. Wystartowały pierwsze aukcje internetowe, z których dochód zostanie przekazany dla hospicjum. Zaczęło się od nart, kasku i plastronu Kamila Stocha. A to dopiero początek corocznego zbierania pieniędzy przez sportowców i nie tylko.

Wizytówką akcji, która ma na celu pomoc podopiecznym Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych jest Mecz Gwiazd. W ostatnich latach hala Szczecińskiego Domu Sportu gościła z tej okazji czołowych siatkarzy i skoczków narciarskich. Pojawiały się tak głośne nazwiska jak Mariusz Wlazły, Daniel Pliński, czy Kamil Stoch. Zwłaszcza siatkarska forma skoczków stanowi zazwyczaj największa zagadkę, a w przypadku Macieja Kota miłą niespodziankę. W Szczecinie siatkówki na wysokim poziomie nie ma.

Skoczni narciarskiej także nie znajdziemy. Po co więc przyjeżdżają znani i cenieni sportowcy przemierzają całą Polskę? Pomóc podopiecznym hospicjum. Pomagają także ci, którzy biorą udział w internetowych aukcjach. Od soboty na portalu allegro.pl można wziąć udział w licytacji nart Kamila Stocha z autografami całej reprezentacji Polski, jego kasku z autografem lub plastronu, w którym startował podczas Pucharu Świata w Sapporo. Koniec aukcji jest zgrany z zakończeniem mistrzostw świata w skokach, które 2 marca odbędą się we włoskim Predazzo. A to dopiero początek. Jak pokazały wcześniejsze lata, potencjał w licytacjach jest ogromny.

Swoje pamiątki przekazywali już m.in. Adam Małysz i Justyna Kowalczyk, którzy ofiarowali swoje narty. Na parkiecie zobaczy także tych nieco mniej uzdolnionych zawodników, ale o podobnie szczerym sercu, którzy wezmą udział w amatorskim turnieju. Grania z pewnością nie zabraknie, ponieważ stowarzyszenie planuje w tym roku zorganizować kilka pobocznych turniejów. 24 marca odbędzie się Auto Volley Cup 2013, w którym wystartują zespoły dealerów samochodowych, a w kolejnym miesiącu odbędzie się turniej siatkówki na siedząco, gdzie pojawią się reprezentanci Polski w tej dyscyplinie.

Stowarzyszenie "Siatkarze dla Hospicjum" formalnie działa dopiero od tego roku, ale jest to już szósta odsłona akcji pomocy dla hospicjum, a sam Mecz Gwiazd zostanie rozegrany po raz czwarty. I wierzymy, że nie po raz ostatni.

źródło: Marcin Dworzyński / Głos Szczeciński