O nas

Gdyby lata naszej działalności przełożyć na siatkarski mecz, to śmiało można powiedzieć, że mamy za sobą tie-break. Pięć lat. Tyle czasu staramy się pomagać potrzebującym. Z każdym rokiem wychodzi nam to coraz lepiej.
I chociaż zawodnicy bawiący się z nami podczas siatkarskiego Meczu Gwiazd stoją po dwóch stronach siatki, to za równo oni, jak i sędziowie, a także doskonale bawiąca się widownia mają wspólny cel – zwycięstwo! Nie takie zwykłe, bo zwycięstwo w postaci pomocy podopiecznym Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.


Miłośnicy, wielbiciele i ludzie w siatkówce zakochani, swoimi umiejętnościami na parkiecie jak i poza nim, mogą finansowo wesprzeć potrzeby ZHDD.


Zaczyna się od aukcji internetowych, na których można wylicytować rzeczy podarowane przez tych, których poczynania obserwujemy w telewizji. Znacie Adama Małysza, Kamila Stocha, Justynę Kowalczyk, Marcina Gortata czy Marka Kolbowicza ? Tak się składa, że oni doskonale znają nas, a przede wszystkim nasze dobre chęci. Oni także pomagają naszej akcji, przeznaczając na aukcje charytatywne swój sprzęt czy wywalczone w pocie czoła swoje trofea.

Aktywni są także siatkarze amatorzy, którzy biorą udział w specjalnym turnieju. Na parkietach częściej niż punktowe akcje, można wtedy dostrzec ich uśmiechy. Niektórzy twierdzą nawet, że szersze niż zazwyczaj. I o to chodzi!

Uśmiechają się także podopieczni hospicjum, kiedy do Szczecina przyjeżdżają Mariusz Wlazły, Daniej Pliński, Marcin Nowak, Paweł Woicki, Marcin Wika i inni wybitni siatkarze, którzy biorą udział w Meczu Gwiazd.
 
Najlepsze pomysły to te spontaniczne. I tak jest w przypadku akcji „Siatkarze dla Hospicjum”.
 
- Zaczęło się przypadkiem – wspomina Maciej Sośnicki, pomysłodawca przedsięwzięcia. - Mój kolega poprosił mnie o umieszczenie na stronie internetowej salps.szczecin.pl bannera promującego przekazywanie 1 proc. podatku dla dziecięcego hospicjum w Szczecinie, które wówczas opiekowało się jego nieuleczalnie chorym synkiem. Pomyślałem, czemu by nie zorganizować dobroczynnego turnieju na rzecz dzieci? Z czasem wpadłem na pomysł pozyskiwania pieniędzy dla hospicjum przez dobroczynne aukcje na allegro. Zaczęliśmy zbierać pamiątki od największych i znanych sportowców, którzy chętnie włączali się w przedsięwzięcie. Po dwóch latach zorganizowaliśmy Mecz Gwiazd, do Szczecina zawitali czołowi polscy siatkarze. Sprawną organizację imprez ułatwia nam znakomity kontakt z hospicjum, a także bardzo dobra współpraca z ogólnopolskimi i lokalnymi mediami. Nad naszymi projektami pracuje od samego początku cały sztab ludzi dobrej woli, nasi Przyjaciele siatkarze z zawodowych i amatorskich boisk, ludzie z hospicjum, wolontariusze i wielu , wielu innych. Akcje mają szerokie grono odbiorców, wielu sympatyków, przyjaciół, przybywa też sponsorów. Inicjatywa „Siatkarze dla Hospicjum” zyskała też poparcie Władz Miasta Szczecina oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, które wraz z nami wspierają majowy ruch siatkarskich serc.
 
Obecnie pod okiem Kingi Krzywickiej, która jest prezesem, ciepłe dłonie hospicjum ogrzewają ponad setkę pacjentów w regionie zachodniopomorskim. Podopieczni nie mogą narzekać na pozostawienie samemu sobie. Hospicyjna dłoń czuwa nad ich losem całą dobę.
Dzięki darczyńcom Fundacja dysponuje nowoczesnym sprzętem medycznym: asystorami kaszlu, koncentratorami tlenu, aparatami EKG, materacami przeciwodleżynowymi oraz sprzętem rehabilitacyjnym.
 
Jest nas wielu, ale wciąż brakuje nam jednej osoby. Jak myślisz o kogo nam chodzi? Zgadłeś! Właśnie o Ciebie. Przyłącz się…

 

Jak Pomóc ?

Niniejsza strona poświęcona jest zorganizowanej przez grupę inicjatywną "Siatkarze dla Hospicjum" oraz Przyjaciół, akcji charytatywnej mającej na celu zapewnienie finansowego wsparcia dla Zachodniopomorskiego Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych (ZHDD). W celu pozyskania na ten cel jak największych środków podjęliśmy wiele inicjatyw. 

1 - Nasza grupa organizuje cykl turniejów piłki siatkowej, z którego wszystkie środki finansowe przekazywane są w całości dla ZHDD 

2 - Organizujemy "Mecz Gwiazd" w którym występują znani sportowcy, którzy wspierają razem z nami Fundację ZHDD 

3 - Zbiórka pamiątek sportowych mająca na celu sprzedaż ich na aukcji charytatywnej, z której dochód zostanie przekazany w całości na ZHDD 

4 - Organizujemy aukcje, na których zakupić będzie można wywalczone ogromnym nakładem sił trofea Polskich sportowców czy drużyn z różnych dziedzin sportu. Z aukcji przeprowadzonej za pośrednictwem allegro.pl wszystkie środki finansowe zostaną przekazane w całości na ZHDD 

5 - Zachęcamy do udziału w akcji 1% dla Hospicjum - pomóż dzieciom przekazując 1% ze swoich podatków na Fundację Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Jeśli się na to zdecydujesz rozliczymy twój PIT za darmo

6 - Ostatnią formą wsparcia jest możliwość dokonania wpłaty bezpośrednio na konto Hospicjum. Poniżej dane potrzebne do dokonania przelewu :

Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych
Al. Powstańców Wielkopolskich 66/68
70-111 Szczecin

Tel./fax: +48 (0) 91 486 93 30
E-mail: [email protected]

Konto bankowe: 75 1500 1722 1217 2006 9774 0000

Zachęcamy do udziału w akcji. Wybierz najbardziej odpowiadającą Tobie formę i pomóż dzieciom! Każdy grosz się liczy !!!

hospicjum_1p.png
Urząd Marszałkowski Grupa Azoty Miasto Szczecin Azoty Arena Patronat Prezydenta Miasta Szczecina Ekspert Systemy Informatyczne Szczecińska Energetyka Cieplna Pruszyński Sp. z o.o. Mentor Systemy Audiowizualne Alkon Security Carwit Nutricia Polska brightONE Asprod Lux Medica Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych Trans Medics SALPS Tom-Tech Amber Sport 3D.sign Ligowiec Vigo Głos Szczeciński Kurier Szczeciński Radio Szczecin TVP Szczecin Skład Opału Crazy Cannons Alumet Kino Helios Time Trend Media Star Xenia Kasia Hubińska Bejbirock Stara Komenda Ewa Minge AMI COR mastercars Piekarnia ASPROD Progreum