O nas

Gdyby lata naszej działalności przełożyć na siatkarski mecz, to śmiało można powiedzieć, że mamy za sobą tie-break. Pięć lat. Tyle czasu staramy się pomagać potrzebującym. Z każdym rokiem wychodzi nam to coraz lepiej.
I chociaż zawodnicy bawiący się z nami podczas siatkarskiego Meczu Gwiazd stoją po dwóch stronach siatki, to za równo oni, jak i sędziowie, a także doskonale bawiąca się widownia mają wspólny cel – zwycięstwo! Nie takie zwykłe, bo zwycięstwo w postaci pomocy podopiecznym Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Miłośnicy, wielbiciele i ludzie w siatkówce zakochani, swoimi umiejętnościami na parkiecie jak i poza nim, mogą finansowo wesprzeć potrzeby ZHDD.

Zaczyna się od aukcji internetowych, na których można wylicytować rzeczy podarowane przez tych, których poczynania obserwujemy w telewizji. Znacie Adama Małysza, Kamila Stocha, Justynę Kowalczyk, Marcina Gortata czy Marka Kolbowicza ? Tak się składa, że oni doskonale znają nas, a przede wszystkim nasze dobre chęci. Oni także pomagają naszej akcji, przeznaczając na aukcje charytatywne swój sprzęt czy wywalczone w pocie czoła swoje trofea.

Aktywni są także siatkarze amatorzy, którzy biorą udział w specjalnym turnieju. Na parkietach częściej niż punktowe akcje, można wtedy dostrzec ich uśmiechy. Niektórzy twierdzą nawet, że szersze niż zazwyczaj. I o to chodzi!

Uśmiechają się także podopieczni hospicjum, kiedy do Szczecina przyjeżdżają Mariusz Wlazły, Daniej Pliński, Marcin Nowak, Paweł Woicki, Marcin Wika i inni wybitni siatkarze, którzy biorą udział w Meczu Gwiazd.

Najlepsze pomysły to te spontaniczne. I tak jest w przypadku akcji „Siatkarze dla Hospicjum”.

- Zaczęło się przypadkiem – wspomina Maciej Sośnicki, pomysłodawca przedsięwzięcia. - Mój kolega poprosił mnie o umieszczenie na stronie internetowej salps.szczecin.pl bannera promującego przekazywanie 1 proc. podatku dla dziecięcego hospicjum w Szczecinie, które wówczas opiekowało się jego nieuleczalnie chorym synkiem. Pomyślałem, czemu by nie zorganizować dobroczynnego turnieju na rzecz dzieci? Z czasem wpadłem na pomysł pozyskiwania pieniędzy dla hospicjum przez dobroczynne aukcje na allegro. Zaczęliśmy zbierać pamiątki od największych i znanych sportowców, którzy chętnie włączali się w przedsięwzięcie. Po dwóch latach zorganizowaliśmy Mecz Gwiazd, do Szczecina zawitali czołowi polscy siatkarze. Sprawną organizację imprez ułatwia nam znakomity kontakt z hospicjum, a także bardzo dobra współpraca z ogólnopolskimi i lokalnymi mediami. Nad naszymi projektami pracuje od samego początku cały sztab ludzi dobrej woli, nasi Przyjaciele siatkarze z zawodowych i amatorskich boisk, ludzie z hospicjum, wolontariusze i wielu , wielu innych. Akcje mają szerokie grono odbiorców, wielu sympatyków, przyjaciół, przybywa też sponsorów. Inicjatywa „Siatkarze dla Hospicjum” zyskała też poparcie Władz Miasta Szczecina oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, które wraz z nami wspierają majowy ruch siatkarskich serc.

Obecnie pod okiem Kingi Krzywickiej, która jest prezesem, ciepłe dłonie hospicjum ogrzewają ponad setkę pacjentów w regionie zachodniopomorskim. Podopieczni nie mogą narzekać na pozostawienie samemu sobie. Hospicyjna dłoń czuwa nad ich losem całą dobę.
Dzięki darczyńcom Fundacja dysponuje nowoczesnym sprzętem medycznym: asystorami kaszlu, koncentratorami tlenu, aparatami EKG, materacami przeciwodleżynowymi oraz sprzętem rehabilitacyjnym.

Jest nas wielu, ale wciąż brakuje nam jednej osoby. Jak myślisz o kogo nam chodzi? Zgadłeś! Właśnie o Ciebie. Przyłącz się…

Jak Pomóc ?

Niniejsza strona poświęcona jest zorganizowanej przez grupę inicjatywną "Siatkarze dla Hospicjum" oraz Przyjaciół, akcji charytatywnej mającej na celu zapewnienie finansowego wsparcia dla Zachodniopomorskiego Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych (ZHDD). W celu pozyskania na ten cel jak największych środków podjęliśmy wiele inicjatyw.

1 - Nasza grupa organizuje cykl turniejów piłki siatkowej, z którego wszystkie środki finansowe przekazywane są w całości dla ZHDD

2 - Organizujemy "Mecz Gwiazd" w którym występują znani sportowcy, którzy wspierają razem z nami Fundację ZHDD

3 - Zbiórka pamiątek sportowych mająca na celu sprzedaż ich na aukcji charytatywnej, z której dochód zostanie przekazany w całości na ZHDD

4 - Organizujemy aukcje, na których zakupić będzie można wywalczone ogromnym nakładem sił trofea Polskich sportowców czy drużyn z różnych dziedzin sportu. Z aukcji przeprowadzonej za pośrednictwem allegro.pl wszystkie środki finansowe zostaną przekazane w całości na ZHDD

5 - Zachęcamy do udziału w akcji 1% dla Hospicjum - pomóż dzieciom przekazując 1% ze swoich podatków na Fundację Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Jeśli się na to zdecydujesz rozliczymy twój PIT za darmo

6 - Ostatnią formą wsparcia jest możliwość dokonania wpłaty bezpośrednio na konto Hospicjum. Poniżej dane potrzebne do dokonania przelewu :

Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych
Al. Powstańców Wielkopolskich 66/68

Tel./fax: +48 (0) 91 486 93 30

Konto bankowe: 75 1500 1722 1217 2006 9774 0000

Zachęcamy do udziału w akcji. Wybierz najbardziej odpowiadającą Tobie formę i pomóż dzieciom! Każdy grosz się liczy !!!

hospicjum_1p.png