Kolejny Mecz Gwiazd w Szczecinie już za nami

26 maja 2013 21:10:00

W sobotnie późne popołudnie w licznie zgromadzeni w hali SDS-u mogli podziwiać w akcji największe gwiazdy polskiej siatkówki, a także skoków narciarskich. Podczas Meczu Gwiazd nie brakowało pięknych siatkarskich akcji, ale także i zabawy.

Wynik tego meczu był oczywiście sprawą drugorzędną, najważniejszy był bowiem cel, czyli pomoc podopiecznym Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci. - Najważniejszy był cel tego wszystkiego, a przy okazji pobawiliśmy się trochę siatkówką, Zbieraliśmy pieniądze dla bohaterów, czyli dzieci z hospicjum. Fajnie, że ludzie przychodzą na takie akcje, mają ochotę podzielić się swoim groszem - powiedział po meczu Daniel Pliński. Podkreślali to zresztą wszyscy uczestnicy Meczu Gwiazd. - Bawiłam się tutaj bardzo dobrze, naprawdę fajna impreza. Przyszło dużo ludzi. Chodzi jednak o to, żeby uzbierać pieniądze na pomoc dzieciom i to było najważniejsze. Zwycięzca jest jeden, są to dzieci. My przyjechaliśmy tutaj, żeby im pomóc - nie ukrywała Joanna Kuligowska. - Jestem tutaj pierwszy raz, wcześniej mi się nie udawało. W ogóle sam pomysł organizacji takiej imprezy jest bardzo fajny. Mam nadzieję, że publiczności się podobało. Ja jestem zauroczony, zafascynowany i na dodatek jestem pierwszy raz w Szczecinie. Jak się widzi podczas przejazdu, to miasto jest ładne. Z tego co słyszałem dużo się zmieniło na lepsze. Mam nadzieję, że tu jeszcze wrócę - stwierdził Paweł Rusek.

Podczas Meczu Gwiazd można było zobaczyć nie tylko piękne akcje siatkarskie, "gwoździe" wbijane w parkiet czy dobre zagrywki. Niektórzy po raz kolejny mogli przypomnieć sobie czasy, kiedy to sami jeszcze byli zawodnikami. W stroju siatkarskim można było zobaczyć szkoleniowca ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Sebastiana Świderskiego, czy olimpijczyka Krzysztofa Śmigiela. Na boisku pojawił się na moment również trener Chemika Police, Mariusz Wiktorowicz. - Co roku scenariusz na pewno będzie inny, ale myślę, że takie inicjatywy są potrzebne nie tylko w Szczecinie, ale w innych miastach także - opowiadał Paweł Rusek. Jako, że forma imprezy była luźna nie brakowało także niekonwencjonalnych akcji, co pokazuje, jak duża jest pomysłowość zawodników. Daniel Pliński na przykład serwował z wysokości trybun, Dawid Kubacki atakował siedząc na barkach Daniela Plińskiego, często zawodnicy specjalnie przedłużali akcje, podczas niektórych zagrań na boisku było więcej niż sześć osób a gra nie kończyła się po trzech odbiciach, akcje niejednokrotnie były nagradzane więcej niż jednym punktem. - Dla nas to żaden problem. Myślę, że dla kibiców była to wspaniała zabawa, dla nas również. Mogliśmy się tutaj wszyscy razem spotkać i oprócz tego, że robimy to dla hospicjum. Trzeba wziąć pod uwagę, że tak naprawdę ciężko było grać na 100% swoich możliwości, bo wiadomo, że były tez kobiety, skoczkowie i trzeba było być ostrożnym. Zrobiliśmy to co sobie zaplanowaliśmy i fajnie to wyglądało. Było kilka ładnych akcji, połączonych z zabawą - mówił Paweł Rusek. - To jest zabawa i to było do przewidzenia, że będą śmieszne akcje, ale myślę, że ludziom to się podobało - dodała Joanna Kuligowska.

Uczestnicy przyznali również, że miło było oderwać się od poważnej siatkówki, kiedy to na co dzień rywalizują o dużą stawkę. - Cały sezon trenujemy, pracujemy, stresujemy się, a tutaj po prostu się bawiliśmy i bardzo się cieszymy, że można także siatkówkę pokazać, jako zabawę - mówiła Joanna Kuligowska. Zgodnie stwierdzili również, że są gotowi przyjechać do Szczecina za rok. - Jeżeli chodzi o mnie, to nie ma żadnego problemu. Jeżeli będę zdrowy, to w ogóle nie ma tematu. Rok temu obiecałem, że przyjadę i dotrzymałem słowa. Jest to wspaniała impreza. Polecam wszystkim siatkarzom i namawiam wszystkich, aby postarali się w przyszłym roku znaleźć trochę czasu i przyjechać, bo naprawdę cel jest szczytny - powiedział środkowy PGE Skry Bełchatów.

źródło: Ewa Koperska / Strefa Siatkówki

Podaruj 1%
Urząd Marszałkowski Grupa Azoty Miasto Szczecin Azoty Arena Patronat Prezydenta Miasta Szczecina Ekspert Systemy Informatyczne Szczecińska Energetyka Cieplna Pruszyński Sp. z o.o. Mentor Systemy Audiowizualne Alkon Security Carwit Nutricia Polska brightONE Lux Medica Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych Trans Medics SALPS Tom-Tech Amber Sport 3D.sign Ligowiec Vigo Głos Szczeciński Kurier Szczeciński Radio Szczecin TVP Szczecin Skład Opału Crazy Cannons Alumet Kino Helios Time Trend Media Star Xenia Kasia Hubińska Bejbirock Stara Komenda Ewa Minge AMI COR mastercars Piekarnia ASPROD Progreum