"Istnieją jeszcze ludzie, którzy są wrażliwi na krzywdę innych”

27 maja 2013 21:30:00

W szczecińskiej hali odbyła się kolejna edycja Meczu Gwiazd, w której uczestniczyli skoczkowie, siatkarki, siatkarze oraz trenerzy. Wśród grona zaproszonych znalazł się przyjmujący Delecty Bydgoszcz – Marcin Wika...

Marcin Wika opowiedział, co skłoniło go do ponownego udziału w tym wydarzeniu:

„Myślę, że przede wszystkim idea; naprawdę szczytny cel i z tego miejsca bardzo dziękuję organizatorom za zaproszenie. Nie trzeba było nas długo namawiać do wzięcia udziału w rozgrywkach. Jeżeli tylko możemy w jakikolwiek sposób pomóc potrzebującym, bez wahania zgadzamy się na to. Doskonale wiemy, na co były zbierane pieniążki i jaki sukces organizatorzy odnieśli w zeszłym roku. Dzięki pomocy ze strony kibiców, możemy chociażby w najmniejszym stopniu przyczynić się do pomocy najbardziej tego potrzebującym, czyli podopiecznym szczecińskiego hospicjum. Na pewno cieszy nas to, że cała hala była wypełniona i panowała niesamowita atmosfera. Widać, że w dzisiejszych czasach istnieją jeszcze ludzie, którzy są wrażliwi na krzywdę innych."

Zapytany o atmosferę panującą podczas imprezy stwierdził:

„Przyjeżdżając tu miałem przeczucie, że zabawa będzie przednia i kibice zapełnią halę do ostatniego miejsca. My ze swojej strony, chcieliśmy potraktować to bardziej zabawowo, na pełnym luzie, dostrzec to można było między innymi podczas zagrywek z trybun mojego przyjaciela Daniela Plińskiego, ale oczywiście podczas tej jakże fantastycznej zabawy, nie zapomnieliśmy również dla kogo i o co gramy. Widać było, że kibice zgromadzeni na hali bawili się równie dobrze jak my, doskonale wspierali nas swoim dopingiem i byli niezwykle hojni podczas licytacji, za co chwała im."

Siatkarz wyznał, iż chętnie bierze udział w takich wydarzeniach:

„Jeżeli znajdę chociażby chwilę wolnego czasu i mogę komukolwiek pomóc, zawsze biorę udział w takich akcjach. Dzięki takim imprezom, ja ta, rozgrywana w Szczecinie, można połączyć naprawdę znakomitą zabawę z pomocą potrzebującym. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będę gościem szczecińskiego Meczu Gwiazd" – zakończył zawodnik.

źródło: skokinews.com