"Istnieją jeszcze ludzie, którzy są wrażliwi na krzywdę innych”

27 maja 2013 21:30:00

W szczecińskiej hali odbyła się kolejna edycja Meczu Gwiazd, w której uczestniczyli skoczkowie, siatkarki, siatkarze oraz trenerzy. Wśród grona zaproszonych znalazł się przyjmujący Delecty Bydgoszcz – Marcin Wika...

Marcin Wika opowiedział, co skłoniło go do ponownego udziału w tym wydarzeniu:

„Myślę, że przede wszystkim idea; naprawdę szczytny cel i z tego miejsca bardzo dziękuję organizatorom za zaproszenie. Nie trzeba było nas długo namawiać do wzięcia udziału w rozgrywkach. Jeżeli tylko możemy w jakikolwiek sposób pomóc potrzebującym, bez wahania zgadzamy się na to. Doskonale wiemy, na co były zbierane pieniążki i jaki sukces organizatorzy odnieśli w zeszłym roku. Dzięki pomocy ze strony kibiców, możemy chociażby w najmniejszym stopniu przyczynić się do pomocy najbardziej tego potrzebującym, czyli podopiecznym szczecińskiego hospicjum. Na pewno cieszy nas to, że cała hala była wypełniona i panowała niesamowita atmosfera. Widać, że w dzisiejszych czasach istnieją jeszcze ludzie, którzy są wrażliwi na krzywdę innych."

Zapytany o atmosferę panującą podczas imprezy stwierdził:

„Przyjeżdżając tu miałem przeczucie, że zabawa będzie przednia i kibice zapełnią halę do ostatniego miejsca. My ze swojej strony, chcieliśmy potraktować to bardziej zabawowo, na pełnym luzie, dostrzec to można było między innymi podczas zagrywek z trybun mojego przyjaciela Daniela Plińskiego, ale oczywiście podczas tej jakże fantastycznej zabawy, nie zapomnieliśmy również dla kogo i o co gramy. Widać było, że kibice zgromadzeni na hali bawili się równie dobrze jak my, doskonale wspierali nas swoim dopingiem i byli niezwykle hojni podczas licytacji, za co chwała im."

Siatkarz wyznał, iż chętnie bierze udział w takich wydarzeniach:

„Jeżeli znajdę chociażby chwilę wolnego czasu i mogę komukolwiek pomóc, zawsze biorę udział w takich akcjach. Dzięki takim imprezom, ja ta, rozgrywana w Szczecinie, można połączyć naprawdę znakomitą zabawę z pomocą potrzebującym. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będę gościem szczecińskiego Meczu Gwiazd" – zakończył zawodnik.

źródło: skokinews.com

Podaruj 1%
Urząd Marszałkowski Grupa Azoty Miasto Szczecin Azoty Arena Patronat Prezydenta Miasta Szczecina Ekspert Systemy Informatyczne Szczecińska Energetyka Cieplna Pruszyński Sp. z o.o. Mentor Systemy Audiowizualne Alkon Security Carwit Nutricia Polska brightONE Lux Medica Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych Trans Medics SALPS Tom-Tech Amber Sport 3D.sign Ligowiec Vigo Głos Szczeciński Kurier Szczeciński Radio Szczecin TVP Szczecin Skład Opału Crazy Cannons Alumet Kino Helios Time Trend Media Star Xenia Kasia Hubińska Bejbirock Stara Komenda Ewa Minge AMI COR mastercars Piekarnia ASPROD Progreum