Na trybunach tłumy

3 czerwca 2015 06:15:45
Wielu znakomitych sportowców zagrało w siatkówkę, aby pomóc podopiecznym Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. W hali Azoty Arena odbyła się szósta edycja "Meczu Gwiazd".
 

Do Szczecina zjechali przede wszystkim skoczkowie narciarscy - Jakub i Maciej Kot, Dawid Kubacki i Jan Ziobro - oraz siatkarki i siatkarze. Także ci na emeryturze, m.in. Sebastian Świderski.

W połowie meczu do gry dołączyli m.in. były piłkarz Olgierd Moskalewicz, koszykarz Paweł Kikowski i szczypiornista Patryk Walczak. Na parkiecie pojawiło się także dwoje kibiców, którzy udział w "Meczu Gwiazd" wylicytowali na charytatywnej aukcji internetowej.

Hala wypełniła się po brzegi, było ponad 5300 kibiców. Zysk ze sprzedaży wejściówek oraz sportowych pamiątek będzie przekazany na działalność placówki z siedzibą przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie.

- Na pierwszym miejscu jest tutaj pomoc dzieciom. Spotykamy się też w gronie znajomych z boiska. Poznaliśmy się w Szczecinie z siatkarkami i siatkarzami i to też jest dla nas fajne - powiedział skoczek narciarski Maciej Kot.

Patrycja Przydatek, wolontariuszka z hospicjum mówi, że takie spotkania są bardzo ważne. - Sportowcy odwiedzili Maćka w akademiku, był bardzo szczęśliwy.

- Największymi zwycięzcami tego wydarzenia okazały się dzieci - podsumował Maciej Sośnicki, prezes stowarzyszenia "Siatkarze dla hospicjum".

Trwa podliczanie pieniędzy, które udało się zebrać, ale organizatorzy są pewni, że udało się pobić zeszłoroczny rekord i zebrać więcej niż 100 tysięcy złotych. Za te pieniądze zostanie kupiony m.in. sprzęt do rehabilitacji.

źródło: radioszczecin.pl

Podaruj 1%
Urząd Marszałkowski Grupa Azoty Miasto Szczecin Azoty Arena Patronat Prezydenta Miasta Szczecina Ekspert Systemy Informatyczne Szczecińska Energetyka Cieplna Pruszyński Sp. z o.o. Mentor Systemy Audiowizualne Alkon Security Carwit Nutricia Polska brightONE Lux Medica Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych Trans Medics SALPS Tom-Tech Amber Sport 3D.sign Ligowiec Vigo Głos Szczeciński Kurier Szczeciński Radio Szczecin TVP Szczecin Skład Opału Crazy Cannons Alumet Kino Helios Time Trend Media Star Xenia Kasia Hubińska Bejbirock Stara Komenda Ewa Minge AMI COR mastercars Piekarnia ASPROD Progreum